Výborné výsledky turnusu reprodukce a výkrmu v ZS Zalužany a SZP Sychrov.

Povedený turnus reprodukce v ZS Zalužany

Zemědělská společnost Zalužany, a.s. působí na Příbramsku ve Středočeském kraji.

Chov prasat prošel repopulací a čítá asi 250 prasnic. V listopadovém turnusu v loňském roce bylo zapuštěno celkem 37 plemenic. Bylo dosaženo výborných parametrů:

Březost: 91,9%

Plodnost: 16,7 všech narozených selat – 15,0 živě narozených sela 

Naše firma CBS poskytuje této společnosti komplexní servis, a to jak v oblasti dodávky plemenného materiálu, tak i v oblasti poradenství. V ZS Zalužany se netají spokojeností nejen v oblasti reprodukce u plemenného materiálu z naší firmy, ale cení si také výborného osvalení a zmasilosti, to vše ve spojení s vysokou odolností zvířat, dodaných společností

CBS – Czech Breeding Services s.r.o.

Pěkný výsledek výkrmového turnusu na SZP Sychrov

Společný zemědělský podnik Sychrov nacházející se na Liberecku chová cca 700 prasnic. Jedná se o nerepopulovaný chov, přičemž do „C“ pozice jsou používáni kanci plemene Pietrain s firemním označením GENMEAT společnosti CBS – Czech Breeding Services s.ro.

19. prosince loňského roku bylo naskladněno celkem 624 ks prasat o průměrné hmotnosti 32,44 kg,

Výsledky tohoto výkrmového turnusu jsou výborné. Při průměrné vyskladňovací hmotnosti 121,16 kg bylo dosaženo těchto parametrů:

Přírůstek: 959 g

Denní příjem: 2,39 kg/KD

Konverze: 2,49 kg KS na 1 kg přírůstku

Úhyn činil 1,60 %, selekce 4 ks, ztráty dosáhly celkem 2,24 %.

Výsledek ukazuje vynikající parametry masné užitkovosti u kombinace plemen (BU x LA) x Genmeat, které i v nezávislých testech hybridních prasat potvrdily potenciál okolo 1100 g přírůstku, 2,25-2,50 kg konverzi krmiva a denní příjem 2,50-2,89 kg.

Další aktuality:

Rekordy z Řisut

AGRA Řisuty s.r.o. provozuje mimo jiné chov prasnic v počtu přes 200 ks. Chov funguje v 3 – týdenním systému a v jednom cyklu se prasí cca 27

ČTĚTE VÍCE »